SİVAS DOĞANŞAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“BİR KİTAP BİR HAYAT” “Bize Engel Değil Yağmur Kar, Bizi Isıtacak Kitaplarımız Var” Kitap Okuma Kampanyası Başlatıldı.

“BİR KİTAP BİR HAYAT”    “Bize Engel Değil Yağmur Kar, Bizi Isıtacak Kitaplarımız Var” Kitap Okuma Kampanyası Başlatıldı.

BİR KİTAP BİR HAYAT”

                   “Bize Engel Değil Yağmur Kar, Bizi Isıtacak Kitaplarımız Var”

        Doğanşar Kaymakamlığı öncülüğünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Halk Kütüphanesi tarafından projemiz başlatılmıştır.

      Okullarımızda ve ilçe kütüphanemizde kitap okuma etkinlikleri düzenlenerek okuyan, okuduğunu anlayan, yorumlayan, farklı bakış açıları geliştirebilen; okumayı yaşam biçimi haline getiren bireyler yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Projemiz öğrencilerimizi bu yolda;  geleceğin okuyan nesilleri olarak yetiştirmek,donatmak ve  toplum yapısına olumlu  değişimler katmalarını sağlamak; okullarımızdan başlayarak, ilçe kütüphanemizin zengin kaynaklarından da faydalandırarak okuma alışkanlıkları kazanmaları ve okumayı sevmelerini sağlayacaktır. Öğrencilerimizin haftalık ders programları içerisinde okul yönetimlerince yapılan okuma programına gore her ders saatinin ilk 10 dk’sı olmak üzere okuma etkinlikleri gerçekleştirilecektir.İlçe ve okul kütüphanelerinden alınacak kitaplar veya okuma etkinliklerine uygun belirlenmiş kitaplarla öğrencilerin okuma alışkanlığı kazanmaları sağlanarak bireysel olarak her öğrencinin okuma kültürü ve alışkanlığı kazanmaları sağlanacaktır. Yeni öğretim programlarının kazanımlarına uygun olacak bu çalışma ile okumanın öğrencilerimizi hayata hazırlayacağı ilkesinden hareketedilmektedir.

      Doğanşar Kaymakamlığı öncülüğünde ; Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan ve eklerde sunulan örnek eylem planları ve etkinlik örneklerinden hareket ile okullarımız eylem planları, etkinlikler ve okuma zaman çizelgeleri hazırlayacaklardır.Etkinlikler her kurumun kendi bünyesinde en verimli sonuçlara ulaşacakları zaman dilimi içerisinde gerçekleştirilecektir. Okullar kendi faaliyet planları çerçevesinde belirleyeceği günlük okuma saatleri ile önce kitap sevgisi aşılanacak, devamında okumanın bir gereklilik olduğu aktarılacaktır.

 

 

22-01-201922-01-2019 

Hastane Caddesi Kaymakamlık Binası Kat2 Doğanşar / SİVAS - (346) 881 22 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.