SİVAS DOĞANŞAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Davut Gül İlçemizi Ziyaret Etti

Valimiz Sayın Davut Gül İlçemizi Ziyaret Etti
Valimiz Sayın Davut Gül İlçemizi Ziyaret Etti

Valimiz Sayın Davut Gül İlçemizi Ziyaret Etti

Valimiz Davut Gül, ilçe ziyaretleri kapsamında Doğanşar ilçemizde çeşitli temaslarda bulundu.


Valimiz Gül ilçede Kaymakamımız Mustafa Serin, Belediye Başkanı Necdet Oktay Karaman ve ilçe protokolü tarafından karşılandı.


İlk olarak kaymakam Mustafa Serin´i makamında ziyaret eden ve brifing alan Valimiz Gül daha sonra muhtarlar ile bir araya geldi.


Burada konuşan Valimiz Gül, Doğanşar da hem Sivas İl Özel İdaresi´nin hem de merkezi hükümetin yatırımları olduğunu vurgulayarak, "Kapalı spor salonumuz yüzde 70 seviyesine geldi. Bu sene Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz´ın talimatı ile çok güzel bir öğretmenevi yapılacak. Öğretmenevinin mart ayında ihalesi yapılacak ve geniş bir sosyal donatıya sahip olacak. Güreş alanında ciddi bir sporcunun yetiştiği ilçemizdeki güreş alanının üzerini kapatacağız. Hafik-Doğanşar yolu yatırım programı içerisinde. Koyulhisar bağlantısının da 5 km´lik kısmı asfaltlandı." dedi. 


Okuma yazma bilmeyen vatandaşlarla ilgili Sayın Cumhurbaşkanımız ve muhterem hanımefendinin himayelerinde başlatılan bir kampanya olduğunu ifade eden Gül, "Okuma-yazma oranını yüzde 100´e çıkarmamız lazım. Köyde okuma-yazma bilmeyen varsa bu vatandaşlarımıza kurs açacağız. Diğer yandan seçmeli dersleri çocuklarımızın tercih etmesi gerekiyor." diye konuştu.


Valimiz Gül daha sonra ilçe emniyet amirliğini ziyaret etti. Ziyaretin ardından hükümet konağının yanına yapılan spor salonunda incelemelerde bulunan Gül ardından Belediye Başkanı Necdet Oktay Karaman´ı makamında ziyaret ederek belediyenin çalışmaları hakkında bilgi aldı. İlçe esnaflarını da unutmayan Gül, bir kahveyi de ziyaret ederek vatandaşlar ile sohbet etti. 


Temaslarına Hüseyin Yumuşak Yatılı Bölge Ortaokulu ile devam eden Gül, burada öğrencilerle birlikte yemek yiyerek sohbet etti. Yemeğin ardından konuşan Valimiz Gül, Kadıburhaneddin Öğrenci Meclisi Projesi´ni önemsediklerini ve kağıt üzerinde kalmaması gerektiğini vurgulayarak, "Bu projedeki amaç en tabandan en tavana kadar iletişim kanallarının açık olması, öğrencilerin kendini ifade etmesi ve katılımcı olması, okul-aile birliklerinin, öğretmenlerimizin sürece dahil olması, okul müdürlerimizin önerilerini üst makamlara daha kolay ifade edebilmeleri ve öğretmenlerimizin öğrencilerimize abilik, ablalık yaparak onları yarınlara yetiştirmesidir. Bunun için sınıflarda 4 kişiden oluşan sınıf temsilcileri ve bir öğretmenin olmasını istedik. Öğrencilerimizin makul, mantıklı, ayağa yere basan her projesini uygulamak istiyoruz. Bu bir anlamda da sizleri idareciliğe alıştıran, demokrasinin tabana yayıldığı bir sistem oluyor. Uygulanan projelere baktığımızda ‘Annem Varsa Ben de Varım’ projesi aile içi iletişimin güçlendiği bir projedir. 58 bin kitap dağıtmamızın ana teması bu kitapların ailece okunmasıdır. Kitap üzerinde sohbet etmek ve kitabın analizini yapmak, daha çok kitap okumak sizlere kalıcı bir kazanım olacaktır." şeklinde konuştu.


Valimiz Gül daha sonra yapımı devam eden ilçe emniyet amirliği binasında incelemelerde bulunarak İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan´dan bilgi aldı. İlçe jandarma komutanlığını da ziyaret eden Gül, askerlerle tek tek ilgilenerek ilçe jandarma komutanından bilgi aldı. 


Şehit Piyade Er Mustafa Bektaş´ın ailesini de Ütük köyünde ziyaret eden Valimiz Gül, şehidin babası Lütfü Bektaş ile bir süre görüştü.


Gül daha sonra Çatpınar köyüne geçti. Köyde yapımı tamamlanan İsmet Yılmaz Köy Konağı´nı gezerek bilgi alan Gül, vatandaşlarla sohbet ederek, köyün sorun ve taleplerini dinledi.


Son olarak doğal güzelliği ile ziyaretçilerini kendisine hayran bırakan dipsiz gölü de ziyaret eden Valimiz Gül, buraya yapılan sosyal donatılar hakkında bilgi alarak Doğanşar temaslarını tamamladı.

 

lçemize yapmış oldukları ziyaretlerden dolayı Sayın Valimiz Davut GÜL´e , İl Jandarma Komutanı J. Albay Sinan ŞEN´e , İl Emniyet Müdürü Kenan AYDOĞAN´a  teşekkür ederiz.

 

Sayın Valimiz Davut GÜL´e ilçemize yapmış olduğu yatırımlara ve  yapılacak olan yeni projelere  verdiği desteğinden dolayı ilçemiz adına teşekkür ederiz.

 


 

 

 

Hastane Caddesi Kaymakamlık Binası Kat2 Doğanşar / SİVAS - (346) 881 22 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.