SİVAS DOĞANŞAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZDE 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİNİN 103.YIL DÖNÜMÜ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLENDİ

 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü etkinlikleri ,  İlçemiz Hükümet Konağı binasında bulunan  Atatürk büstünün önüne çelenklerin konulması ile başlayan törene Kaymakamımız  Mustafa SERİN , İlçe Jandarma Komutanı Özcan ŞANLI , Belediye Başkanı Necdet Oktay KARAMAN , diğer protokol üyeleri, şehit aileleri ve gaziler katıldı.
İLÇEMİZDE 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİNİN 103.YIL DÖNÜMÜ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLENDİ

İLÇEMİZDE 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİNİN 103.YIL DÖNÜMÜ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLENDİ

 

 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü etkinlikleri ,  İlçemiz Hükümet Konağı binasında bulunan  Atatürk büstünün önüne çelenklerin konulması ile başlayan törene Kaymakamımız  Mustafa SERİN , İlçe Jandarma Komutanı Özcan ŞANLI , Belediye Başkanı Necdet Oktay KARAMAN , diğer protokol üyeleri, şehit aileleri ve gaziler katıldı. Törende Devletimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile şehitlerimizin anısına saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız seslendirildi. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasının ardından  programa Ütük köyüne geçilerek şehit ailesi Lütfi BEKTAŞ ’ın evi ziyaret edildi.Ziyaret de ilçe müftüsü Recep Eren tarafından dua ve Kuran-ı Kerim tilaveti okundu daha sonra şehit mezarı Mustafa Bektaş kabri ziyaret edilerek şehidimize dualar yapıldıktan sonra ilçemiz merkez camisine geçilerek şehitlerimiz için  müftülüğümüzce düzenlenen mevlid programına katılan sayın Serin daha sonra  ilçemiz  Çok  Programlı  Anadolu  Lisesi Osman Coşar  Çok  Amaçlı  Konferans Salonunda düzenlenen programa katıldı. Program   Saygı Duruşu  ve  İstiklal  Marşı’nın okuması ,  günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılması , öğrencilerin şiirler okuması , video gösterimi , türkü ve şarkı sunumları,tiyatro gösterisi,oratoryo gösterisi, ve  slayt gösterimi ile  son buldu.

 

Hastane Caddesi Kaymakamlık Binası Kat2 Doğanşar / SİVAS - (346) 881 22 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.