SİVAS DOĞANŞAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYAT BOYU ÖĞRENME PLANLAMA VE İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI.

HAYAT BOYU ÖĞRENME PLANLAMA VE İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI.

 HAYAT BOYU ÖĞRENME PLANLAMA VE İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI.

        Mesleki ve teknik, soysal ve kültürel alanlarda meydana gelen gelişmeler doğrultusunda hayat boyu öğrenmeye katkı sunmak üzere, eğitimde kalitenin yükseltilmesi,  istihdamın kolaylığı, katılımcılara sosyal yararlar sağlanması için farkındalık yaratmak, yaygın eğitim programlarından daha fazla vatandaşlarımızın yararlanması sağlamak, yaygın eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, planlanması, ortaya çıkan güçlüklerin değerlendirilmesi, etkinliklerin planlanması ve uygulamaya konması,  verimliliğin arttırılması amacıyla İlçemiz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce Kaymakamımız Sayın Mustafa SERİN başkanlığında toplantı yapılmıştır. Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu toplantısına İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Amiri, İlçe Müftüsü, İlçe Özel İdare Müdürü, Milli Eğitim Müdürü, Tarım Müdürü, S.Y.D.V. Müdürü, Kütüphane Memuru, Okul Müdürleri  ve  Muhtarlar  katılmışlardır.  

Açılış Konuşması İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim TAKCI  tarafından yapılmıştır. Toplantıda önceki yıl ve bu yılki yaygın eğitim kursları hakkında sayısal bilgiler vererek kursların önemine vurgu yaptı.

 

 Daha sonra Halk Eğitim Müdür V. Marziye ANLAŞ 2017-2018 Yılı içerisinde açılan kurslarla ilgili sunum yaptı. 2018-2019 Eğitim  Öğretim yılı içerisinde açılacak kurslarla ilgili bilgilendirme yapıldı. Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın başlattığı okuma yazma seferberliği hakkında brifing verdi. Yeni yılda  çalışmalarının başarılı geçmesi için çalışmaların yapıldığını söyledi.

 

Kaymakamımız Sayın Mustafa SERİN; işbirliği yapılan kurumların temsilcilerinin 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı için Yaygın Eğitim Faaliyetleriyle ilgili görüş ve önerileri, dilek ve temennilerini dinleyerek, bir sonraki yıla  bu öneriler ışığında hazırlanılmasını ifade etti.

 

09-08-201809-08-2018 

 

Hastane Caddesi Kaymakamlık Binası Kat2 Doğanşar / SİVAS - (346) 881 22 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.