SİVAS DOĞANŞAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce Hazırlanan YÖGEP Projesi Kapsamında Sivas'ta "Yönetici Gelişim Programı" Düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce Hazırlanan İmam Hatip Okulları Yönetici Gelişim Eylem Planı (YÖGEP) projesi kapsamında Sivas'ta okul idarecilerine yönelik "Yönetici Gelişim Programı"  düzenlendi. Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün koordinesinde Şems-i Sivasi İl Halk Kütüphanesi'nde gerçekleştirilen programa MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fehmi TUTKUN ve il genelindeki Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokullarının müdür ve müdür yardımcılarının katıldığı toplantıya ilçemiz Doğanşar Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Sedat BİRİNCİ ve Doğanşar İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Emine Sevtap DAŞ katıldı.
MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce Hazırlanan YÖGEP Projesi Kapsamında Sivas'ta

Programın açış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim  Şube Müdürü Fehmi TUTKUN, YÖGEP'in okul yöneticilerinin eğitim yönetimi alanında kendilerini geliştirmeleri, kurum kültürü ve öğrencilerin ve öğretmenlerin gelişimini destekleyici bilgi, beceri ve tutum geliştirmelerini sağlamak amacıyla düzenlendiğini belirtti. TUTKUN, birincisi 2018-2019 eğitim-öğretim yılında başarılı bir şekilde uygulanan YÖGEP'in 2019-2020 eğitim-öğretim yılı programının Ekim ayı ile birlikte başladığını, Kasım, Aralık, Mart, Nisan ve Mayıs aylarını kapsayan; Konferans, seminer, uygulama, sunum ve iyi örneklerden oluşan programlarla 6 ay süreyle devam edeceğini belirtti. TUTKUN 'un konuşmasının ardından MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ, "Akademik Destek Programı (ADEP), Hedef 2020, Anadolu imam hatip liseleri arası gerçekleştirilecek güreş müsabakaları ile Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün uyguladığı çeşitli proje, faaliyet ve uygulamalar" hakkında konferans verdi.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün birçok öğretim materyali ve projeler geliştirdiğini belirten Yılmaz, öğretmenlerin bunlarla ilgili içeriklere web sayfası üzerinden ulaşmalarının teşvik edilmesi gerektiğini söyledi. Projelerin uygulandığı yerlerden çok güzel geri dönütler alındığını, ancak bu projelerden haberi olmayan öğretmenlere rastladıklarını belirten Yılmaz, bu projelerin uygulanmasında en önemli kilit rolün okul idarecilerinde olduğunu ifade etti.

Program kapsamında Merkez Rehberlik Araştırma Merkezi Rehberlik Öğretmeni Yusuf İPEK, İhramcızade Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen Bilimleri öğretmeni Mesut DUMAN ve Müdürlüğümüz Özel büro öğretmeni Ekrem KOÇAK Akademik başarıyı ve verimliliği artırmada temel ilkeler, tanımlama, izleme ve değerlendirme, LGS ve YKS hazırlık çalışmaları, destekleme ve yetiştirme kursları (DYK), kariyer planlama, ADEP, Hedef 2020, ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzce hayata geçirilen KÖPRÜ Projesi hakkında bilgilendirme sunumu yaptı.

01-11-201901-11-201901-11-201901-11-201901-11-201901-11-2019

Hastane Caddesi Kaymakamlık Binası Kat2 Doğanşar / SİVAS - (346) 881 22 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.