SİVAS DOĞANŞAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SİVAS KONGRESİ´NİN 100. YILINDA 100 PROJE KAPSAMINDA DOĞANŞAR İLÇEMİZDEN 3 PROJE

SİVAS KONGRESİ´NİN 100. YILINDA 100 PROJE  KAPSAMINDA DOĞANŞAR İLÇEMİZDEN 3 PROJE

SİVAS KONGRESİ´NİN 100. YILINDA 100 PROJE  KAPSAMINDA DOĞANŞAR İLÇEMİZDEN 3 PROJE

 

 ‘Sivas Kongresi´nin 100. Yılında 100 Proje etkinliklerinde Doğanşar  İlçemiz den 3 proje ile katılım sağladık.

1-  1-   “Doğanşarlı Öğrencilerimiz Sultanşehir Sivas ve İlçelerini Geziyor Projesi”

Bu Proje Kapsamında İlçemizde okuyan tüm öğrencilerimiz İlimiz ve 16 İlçemizin tabii,Doğal ve Kültürel Varlıklarını yerinde göreceklerdir. Ayrıca Gezi gözlem resim ve videolar arşivlenerek Kitap ve DVD Haline getirilecektir.

 

2-   2-   “Asrın Çınarları Doğanşarın Gülleriyle Buluşuyor Projesi”

 Okullarımızdaki öğrenci gurupları İlçemizde yaşayan 70 yaş ve üzeri vatandaşlarımızla bir araya gelerek Röportaj yapacaklardır. Ziyaret  gözlem resim ve videolar arşivlenerek Kitap ve DVD Haline getirilecektir.

 

3-    3-  “ Bir Kitap Bir Hayat Projesi”

a)“Bize Engel Değil Yağmur Kar, Bizi Isıtacak Kitaplarımız Var Öğrencilerimize Yönelik  Kitap Okuma Kampanyası

b) Doğanşarlı Velilerimiz Okuyor Projesi

 

 Okullarımızda ve ilçe kütüphanemizde kitap okuma etkinlikleri düzenlenerek okuyan, okuduğunu anlayan, yorumlayan, farklı bakış açıları geliştirebilen; okumayı yaşam biçimi haline getiren bireyler yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Projemiz öğrencilerimizi bu yolda;  geleceğin okuyan nesilleri olarak yetiştirmek,donatmak ve  toplum yapısına olumlu  değişimler katmalarını sağlamak; okullarımızdan başlayarak, ilçe kütüphanemizin zengin kaynaklarından da faydalandırarak okuma alışkanlıkları kazanmaları ve okumayı sevmelerini sağlayacaktır. Öğrencilerimizin haftalık ders programları içerisinde okul yönetimlerince yapılan okuma programına gore her ders saatinin ilk 10 dk’sı olmak üzere okuma etkinlikleri gerçekleştirilecektir.İlçe ve okul kütüphanelerinden alınacak kitaplar veya okuma etkinliklerine uygun belirlenmiş kitaplarla öğrencilerin okuma alışkanlığı kazanmaları sağlanarak bireysel olarak her öğrencinin okuma kültürü ve alışkanlığı kazanmaları sağlanacaktır. Yeni öğretim programlarının kazanımlarına uygun olacak bu çalışma ile okumanın öğrencilerimizi hayata hazırlayacağı ilkesinden hareketedilmektedir.


27-02-201927-02-201927-02-201927-02-2019 

 

 

Hastane Caddesi Kaymakamlık Binası Kat2 Doğanşar / SİVAS - (346) 881 22 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.